Vendimi për Tahirin, Gjoni: U rrëzua miti i “peshqve të mëdhenj”

Edlira Gjoni deklaroi në studion e Ditari në A2 se vendimi që u dha mbrëmjen e djeshme për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri vulos faktin që në tetor nuk do të hapen negociatat me Shqipërinë dhe rrëzon mitin e kapjes së “peshqve të mëdhenj”.