Vetëm disa cm dëborë, priten temperatura shumë të ulëta, deri -15 gradë celcius

Çdo reshje që pritet nga sonte deri të hënën, do të jetë dëborë. Flokët e borës do të shfaqen në bregdet dhe zonat e ulëta por janë zonat malore në lindje të vendit të cilat deri mëngjesin e së premtes do të marrin rreth 25 cm dëborë.