“Vetëvendosja si Syriza”, Nurellari: Ngadhënjim i populizmit në Kosovë, pres që Kurti të shfryhet si tullumbace

Të pritshëm, por një befasi për përmasat e rezultatit të zgjedhjeve në Kosovë e ka konsideruar analisti, Adri Nurellari, fitoren e Vetëvendosjes në zgjedhjet e fundit në Kosovë. I ftuar në Ditari, në A2 CNN, ai e sheh si ngadhënjim të populizmit, fitoren e Kurtit, dhe Kosovën si viktimën e populizmit, duke e krahasuar edhe me Syriza-n greke. Për Nurellarin mungoi fushata e mirëfilltë kundër Kurtit në Kosovë.

  • LAJMI I FUNDIT | Pandemia, 17 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 3372 testime, 683 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 697 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 646 pacientë në spitale, 40 në terapi intensive, 15 të intubuar