Video prekëse, gruaja luan në piano mes shtëpisë së dëmtuar nga shpërthimi në Bejrut

Një banore e Bejrutit kapi në kamera çastin prekës kur mamaja saj luan në piano një këngë tradicionale skoceze Auld Lang Syne, mes rrënojave të banesës së dëmtuar nga shpërthimi në kryeqytetin e Libanit. Nga shpërthimi i 4 gushtit të paktën 135 persona kanë humbur jetën, 5000 kanë mbetur të plagosur dhe deri në 300 mijë kanë humbur shtëpitë, pasi valët e shpërthimit në port u përhapën në të gjithë qytetin. Sipas autoriteteve numri i viktimave pritet të rritet…

  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, një person qëllon me armë në drejtim të Policisë
  • LAJMI I FUNDIT | Policia: Si pasojë e të shtënave janë plagosur dy kalimtarë
  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, në vendngjarje kanë mbërritur Forcat Shqiponja, pritet FNSH
  • LAJMI I FUNDIT | Ngjarja në Elbasan, Policia: Personi vijon të qëllojë me armë, bën rezistencë
  • LAJMI I FUNDIT | Ngjarja në Elbasan, Policia: Banesa është rrethuar nga Forcat Shqiponja
  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, personi i cili po qëllon, i identifikuar si Lefter Zhidru, 71 vjeç