Vijon kriza SHBA-Iran, nis gjyqi kundër Trump dhe Putin “blindon” pushtetin – A2

Vijon kriza SHBA-Iran, nis gjyqi kundër Trump dhe Putin “blindon” pushtetin

Një javë më parë, skenari i një lufte të re në Lindjen e Mesme pushtoi titujt dhe mendjet e qytetarëve në të gjithë botën. Por, edhe më optimistët, ata që besuan se zgjidhja ushtarake e një konflikti, i përket një kohe të kaluar tashmë, provuan më shumë se kurrë ndjesinë se po jetojmë në një botë tepër të rrezikshme.

  • LAJMI I FUNDIT | Shkon në 16 numri i viktimave nga Covid-19, ndërron jetë 78-vjeçari nga Durrësi
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 18 raste të reja dhe 9 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, shkon në 277 numri total i rasteve të konfirmuara
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Mosha mesatare e rasteve me COVID-19 është 50 vjeç
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 81 të shtruar në shërbimin infektiv, 8 në terapi intensive, 4 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 143 raste në Tiranë, 30 në Durrës, 4 në Lushnje, 8 në Elbasan
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 23 raste në Fier, 6 në Kavajë, 2 në Rrogozhinë, 16 në Korçë, 2 në Mirditë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 1 rast në Berat, 8 në Has, 5 në Krujë, 4 në Tropojë, 4 në Pukë