Vit historik për arbitrimin shqiptar, Jorgji: Këtu paragjykohemi dhe sulmohemi

Arbitri më i mirë shqiptar, jo thjesht prej vlerësimeve të marra në fundin e vitit 2018. Enea Jorgji ka shkruar historinë, duke u bërë shqiptari i parë që drejton një ndeshje në fazën finale të aktiviteteve të rëndësishme ndërkombëtare, me përballjen e grupeve të Europa League ndërmjet AEK Larnaca dhe Ludogorets.

“2018 ishte një ndër vitet me arritjen më të madhe në arbitrim. Pjesëmarrja në mars në ndeshjet e Kupës së Botës, vazhdoi me turret e Europa League, gjykimi i ndeshjeve në Ligën e Kombeve dhe faza e grupeve në Europa League, që është një arritje më vete”, thotë Jorgji.