Vlorë, vidhen dosje në zyrat e administrimit të tokës, hajduti doli nga dera kryesore

Një ngjarje e rëndë dhe ende e pazbardhur totalisht ka ndodhur dje në Pallatin e Kulturës në Vlorë, ku gjatë natës një person ka hyrë në zyrat e Qarkut që ndodhet në atë godinë, dhe dyshohet se ka vjedhur disa dosje.
Hajduti ka marr dokumente në zyrat e administrimit dhe mbrojtjes së tokës. Ka hyrë në dy zyra dhe ka marr dokumente në të dy zyrat. Sipas analizës së dinamikës, Hajduti ka qenë i qartë se çfarë ka dashur, ka hyrë e ka marr vetëm dokumentacionin që synonte.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 12 viktima në 24 orët e fundit, 616 raste
  • LAJMI I FUNDIT | 589 të shëruar në 24 orë, 6289 raste aktive
  • LAJMI I FUNDIT | Po marrin trajtim 148 pacientë, 16 janë në gjendje më të rënduar