Volej, Partizani dhe Erzeni fitues të Kupës – A2

Volej, Partizani dhe Erzeni fitues të Kupës

Kupa e Shqipërisë në volejboll ka kurorëzuar kampionët e rinj. Te femrat është Partizani skuadra që ngre lart këtë trofe për të dytin vit radhazi. Skuadra e trajnerit Roland Tarja mundi 3 me 1 në finale rivalet e Mirditës, një skuadër pretendente edhe në kampionat.