Votëbesimi i qeverisë: Meta dha dritën jeshile, Nikolla thërret seancën maratonë

Këtë të enjte Edi Rama do të përballet me Lulzim Bashën në sallën e Kuvendit. Pas dekretimit të Ministrave, Lindita Nikolla thirri seancën plenare me rend dite prezantimin e programit politik të qeverisë dhe votëbesimin e kabinetit.

Kryeparlamentarja prishi traditën e seancave të shkurtra të Gramoz Ruçit ndonëse pandemia vijon të prekë çdo ditë të qindra qytetarë.