Votimi i Kodit të ri Zgjedhor, deputeti Gjoni: Përpjekje deri të hënën

Reforma zgjedhore dhe ajo në drejtësi janë betejat e opozitës parlamentare për tú dhënë të rinjve shpresë që të mos largohen nga vendi. Për deputetin e opozitës parlamentare Ralf Gjoni, që drejtësia të funksionojë, shumë zyrtarë duhet të përfundojnë në burg. Në studion e “Dita jonë”në A2 CNN, ai theksoi se do të vijojë përpjekjet deri të hënën, ku pritet të votohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 241 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 7 pacientë kanë humbur jetën si pasojë e virusit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Të shëruarit në 24 orë janë 92, në spital 319 pacientë