Ylli i kinematografisë europiane, Alain Delon mbush sot 86 vjeç

Publikuar më: 8/11/2021, ora 10:05

Ylli i kinematografisë europiane, Alain Delon mbush sot 86 vjeç

Publikuar më: 8/11/2021, ora 10:05

Alain Delon mbush sot 86 vjeç. Aktori, regjisori dhe producenti francez lindi më 8 nëntor 1935 në Sceaux.