Zbardhen vrasjet e Runajt dhe Ramazanit në Elbasan, arrestohen të dyshuarit

Policia e Shtetit bën të ditur se ka arrestuar dy autorët e dyshuar si vrasësit e Rigers Runajt në Elbasan. Bëhet fjalë për 29-vjeçarin Xholjano Hoxha dhe Euglen Halili, që mendohet të jenë vrasës me pagesë. Sipas autoriteteve, të njëjtat persona dyshohen edhe për vrasjen e Emiliano Ramazanit, i vrarë disa ditë më parë. Sipas policisë rezulton se viktima Runaj, mbrëmjen e ngjarjes ka qenë në shoqërinë e dy autorëve të dyshuar. Pasi kanë konsumuar lëndë narkotike në një park në afërsi të varrezave të qytetit, personat janë drejtuar për në qytetin e Elbasanit.