Zbardhet vrasja e vëllezërve Haxhiaj në Durrës, autorët të dyshuar edhe për 2 vrasje të tjera

Prokuroria e Durrësit në bashkëpunim me Policinë ka mundur që brenda pak ditëve të zbardhin dhe arrestojnë autorët e dyshuar të vrasje së dy vëllezërve, Besmir dhe Viktor Haxhiaj, ngjarje kjo e ndodhur pranë “NISH Tullës” në datën 27 prill. Sipas hetimeve të kryera, dy personat e arrestuar dyshohen si autorë edhe të një vrasje tjetër të dyfishtë, të ndodhur po në qytetin e Durrësit në 2 mars të këtij viti, ku në lagjen 14 të këtij qyteti mbeten të vrarë, Anxhelo Avdia dhe Dorian Shkoza.