Zbulohet “thesari” 6 mln dollarë dhe 15 shufra floriri i ish-zv.presidentit afgan

Publikuar më: 19/9/2021, ora 19:23

Zbulohet “thesari” 6 mln dollarë dhe 15 shufra floriri i ish-zv.presidentit afgan

Publikuar më: 19/9/2021, ora 19:23

Luftëtarët talebanë kanë publikuar në rrjetet sociale një video nga ambientet e brendshme të rezidencës së ish-zv.presidentit afgan Amrullah Saleh, në provincën Panjshir. Në videon e bërë virale shihen talebanët gëzojnë teksa gjejnë çanta e valixhe në shumën e 6 milionë dollarëve kesh dhe 15 shufra të mëdha floriri.

Zbulohet “thesari” 6 mln dollarë dhe 15 shufra floriri i ish-zv.presidentit afgan

Publikuar më: 19/9/2021, ora 19:23

Luftëtarët talebanë kanë publikuar në rrjetet sociale një video nga ambientet e brendshme të rezidencës së ish-zv.presidentit afgan Amrullah Saleh, në provincën Panjshir. Në videon e bërë virale shihen talebanët gëzojnë teksa gjejnë çanta e valixhe në shumën e 6 milionë dollarëve kesh dhe 15 shufra të mëdha floriri.