Biden drejt fitores, por Trump premton “betejë”

Rezultatet e zgjedhjeve amerikane duket sikur shkojnë në një drejtim të qartë, ai drejt kandidatit demokrat Joe Biden. Por shpallja e presidentit të ardhshëm mund të zgjasë edhe javë, sepse Donald Trump ka paralajmëruar një betejë ligjore për çdo shtet kyç, duke akuzuar në mënyrë të paprecedent për parregullsi zgjedhore. Analistja Edlira Gjoni dhe Albi Cela i Institutit McCain japin detaje dhe komentojnë zhvillimet e fundit.