Zgjedhje në rajonet e pushtuara, Kievi i dënon ashpër, KiE: Shkelje flagrante e ligjit ndërkombëtar

Nga A2 CNN
8 Shtator 2023, 16:59 | Aktualitet

Në 4 rajonet e aneksuara të Ukrainës, po mbahen të ashtuquajturat zgjedhje lokale, nën organizimin e rusëve. Kievi, Këshilli i Europës dhe aleatët perëndimore te Ukrainës e cilësojnë votimin të paligjshëm, dhe shkelje të ligjit ndërkombëtar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi