Zjarr në spitalin e Durrësit gjatë natës, evakuohen rreth 100 pacientë

Zjarri ka përfshirë Spitalin e Durrësit gjatë orëve të para të së shtunës.

Burime për A2 bëjnë me dije se shkak i flakëve dyshohet të jetë bërë një masë në kabinën elektrike prej ngarkesës në rrjet nga ngrohëset. Zjarri ka rënë fillimisht në katin e parë, te reparti i neurologjisë, dhe më pas është përhapur edhe në katin e dytë, të tretë dhe të katërt për shkak të strukturës me një kolonë të spitalit.

Në evakuimin e pacientëve kanë ndihmuar edhe efektivë të ruajtjes s