Zjarri djeg 45 000 fuçi me uiski – A2

Zjarri djeg 45 000 fuçi me uiski

Një zjarr në një magazinë në Kentaki të Shteteve të Bashkuara ka shkrumbuar 45 000 fuçi me uiski. Zjarri nisi të martën dhe përfundoi vetëm një ditë më pas, ndërsa autoritetet u përpoqën në maksimum që të shmangnin rrjedhjen e alkoolit në lumin e Kentakit.