Zjarri përfshin një plazh të Sicilisë, digjen 41 makina

Temperaturat e larta dhe terreni I thatë u bënë shkak për përhapjen e shpejtë të zjarrit në një vendparkim, pranë një plazhi të Sicilisë. 41 automjete u përfshinë nga flakët që ranë pak metra larg plazhit Eloro, ku gjendeshin dhjetëra pushues. Shkaku I zjarrit mbetet ende I paqartë. Disa plazhistë u përfshinë nga paniku, ndërsa zona u mbulua nga tymi I zi.

Shkarkoni aplikacionin e A2