Zyrtarizohet bashkëpunimi, Osmani dhe Kurti në zgjedhje me listë të përbashkët

Vjosa Osmani dhe Albin Kurti zyrtarizuan bashkëpunimin dhe njoftuan se në zgjedhjet e 14 shkurtit do të garojnë në një listë të përbashkët. Të dy u shprehën të bindur për fitore, teksa premtuan ndryshime të rëndësishme për jetën e qytetarëve.