Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Sigurimet shoqërore, Braçe: Shqipëria t’i bëjë presion Greqisë që punëtorët shqiptarët të marrin atë që u takon

Nga A2 CNN
2 Tetor 2023, 19:30 | Aktualitet

Pas miratimit të Zvicrës dhe sot Kroacisë të marrëveshjes së sigurimeve shoqërore me Shqipërinë për shqiptarët që jetojnë jashtë vendit, deputeti socialist Erjon Braçe ngriti në Kuvend shqetësimin për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore me Greqinë. Ai kërkoi nga Kuvendi që t’i bëhet presion autoriteteve greke që punëtorët shqiptarët të marrin atë që u takon.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli