Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

Berisha flet pas mbledhjes së deputetëve: Rama po tenton me votat e shumicës të vendosë përfaqësuesin e opozitës

Nga A2 CNN
3 Tetor 2023, 13:25 | Politikë
Berisha flet pas mbledhjes së deputetëve: Rama po tenton me votat e

Kryetari i Partisë Demokratike të Rithemelimit, Sali Berisha, ka dalë mesditën e kësaj të marte në një deklaratë për mediat fill pas përfundimit të mbledhjes së deputetëve demokratë, në fokus të së cilës ishin reforma zgjedhore dhe komisioni i kësaj reforme, për të cilin kanë kërkuar ndryshim të përbërjes.

 “I diskredituar ndërkombëtarisht, nuk pranon një diskutim të hapur dhe jashtëzakonisht shqetësuese të krijuar nga Beogradi dhe Rusia. Nga ana tjetër, ka të dhëna se ai po përgatit atentatin më të rëndë në historinë 32-vjeçare të pluralizmit, po përgatite për të marrë votat që t’i emërojë opozitës përfaqësuesit e saj. Opozita është e vendosur të qëndrojë në mbrojte të të gjithë atyre. Në mbledhje u diskutuan dhe çështjet e rendit e ditës. Ishte një mbledhje shumë e frytshme.”

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli