Sondazh: A mendoni se figura e Ismail Qemalit njihet sa duhet?
  • Po 17%
  • Jo 78%
  • Nuk e di 6%

“Shiu izraelit i vdekjes” mbi Gaza

Nga A2 CNN
11 Tetor 2023, 12:55 | Fotolajme

Pa pushim, “shiu izraelit i vdekjes” po bie mbi Rripin e Gazës që pas sulmit të armatosur të Hamasit.

Në vetëm 5 ditë konflikt, mbi 1000 civilë kanë humbur jetën në territorin ku jetojnë 2 milionë banorë dhe mbi 260 mijë të tjerë janë shpërngulur nga shtëpitë e tyre.

Imazhet nga Gaza tregojnë një shkatërrim masiv, me komplekset e banimit të kthyera në rrënoja, ndërsa dhjetëra fëmijë gjenden mes viktimave.

Debat - nga Alba Alishani