Presidenti kroat nga Tirana: Kosova është fakt, Europa e di, por s’e pranon! Serbia s’u ndëshkua për sulmin në veri

Nga A2 CNN
18 Tetor 2023, 12:50 | Aktualitet

Presidenti i Republikës së Kroacisë, Zoran Milanoviç nga Tirana ka përçuar mesazhe të forta sa i përket tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë. Në një konferencë të përbashkët për mediat, krah homologut shqiptar Bajram Begaj, Milanoviç tha se mund të jetë i vetmi jo shqiptar, që ka ngritur zërin në Nju Jork që Kosova të njihet.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi