Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

Tërmet i fortë në Itali, njerëzit dalin në rrugë

Nga A2 CNN
25 Tetor 2023, 15:33 | Bota
Tërmet i fortë në Itali, njerëzit dalin në rrugë

Një lëkundje e fortë sizmike me magnitudë 4.2 Rihter është regjistruar në orët e pasdites në Itali, duke shkaktuar panik te banorët.

Sipas institutit të sizmologjisë, epiqendra e lëkundjeve ishte në Ceneselli të Rovigos, në një thellësi prej 9 km. Tërmeti raportohet të jetë ndjerë dhe në Trieste, Bologna e Modena.

Ekipet e emergjencave civile kanë dalë në terren për të verifikuar dëmet, të cilat janë minimale.

Debat - nga Alba Alishani