7 ngjarjet e pazakonta që shkaktoi pushtimi rus

Nga A2 CNN
28 Shkurt 2022, 20:48 | Bota

Që nga 24 shkurti, bota vijon të mbetet nën aromën e hidhur të luftës që ka pushtuar Ukrainën. Edhe pas bisedimeve që u zhvilluan ditën e sotme mes delegacionit rus dhe atij ukrainas, Moska nuk ka e ndalur sulmin, duke e lënë situatën njësoj shqetësuese.

Gjatë këtyre 5 ditëve, përveç Ukrainës dhe Rusisë, situatat e pazakonta kanë përfshirë edhe vendet e tjera si Gjermania, Zvicra, Suedia.

Në galerinë që shoqëron këtë lajm, do të gjeni 7 ngjarje qe shkaktuan jo pak habi në botë, për shkak se nuk kishin ndodhur ndonjëherë më parë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli