Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

A e dini se çfarë është “Teoria e gabuar e këpucëve”, trendi që po i çmend VIP-at?

Nga A2 CNN
31 Korrik 2023, 21:32 | Lifestyle

Një gjë që na ka mësuar përvoja e revistave është se pamja më e mirë zakonisht vjen nga eksperimentet dhe se moda nuk duhet të ketë gjithmonë kuptim. Së fundi shumë VIP-ja po vënë në zbatim atë që është konsideruar si “teoria e gabuar e këpucëve”.

E krijuar nga stilistja Allison Bornstein, teoria është, në thelb, ajo që ju dëgjoni: Nuk zgjedhim këpucët që shkojnë me veshjen, por të parat që na bien ndërmend apo që janë më të lehta për t’u gjetur. Për shembull një palë tuta sportive me këpucë baleti. Si ju duket, pak e guximshme apo ajo?

Më sipër po ju sjellim disa modele, që as nuk iu kishte shkuar ndërmend. 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli