Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 17%
  • Shpesh 17%
  • Asnjëherë 67%

Aksidenti i pazakontë, makina përfundon në katin e dytë të një shtëpie

Nga A2 CNN
9 Gusht 2023, 17:24 | Bota

Një aksident në Pensilvani është bërë kryefjalë e mediave për shkak të lartësisë në të cilën përfundoi mjeti që doli nga rruga.

Në fotot që qarkullojnë në media shihet se makina ka përfunduar “e ngulur” në katin e dytë të një shtëpie, ndërsa zyrtarët po e konsiderojnë aksidentin si një "veprim të qëllimshëm".

Policia e gjeti makinë gri të futur brenda katit të dytë të shtëpisë në qytetin e Lewistown.

Zyrtarët nuk kanë dhënë detaje për mënyrën sesi automjeti përfundoi në katin e dytë, por kanë nisur përgatitjen e akuzave ndaj shoferit.

Dyshohet se tre persona ishin brenda shtëpisë në momentin e përplasjes, por askush nuk u lëndua. Shoferi pas përplasjes doli në çati dhe më pas u dërgua në spital pasi kishte marrë lëndime.

Ndërkohë, departamenti i zjarrfikësve tha se iu deshën rreth tre orë punë për të larguar makinën nga kati i dytë.

Dita jonë