Ndjekje me shpejtësi të lartë, i dyshuari tenton të hidhet nga ura për t’i shpëtuar policisë

Nga A2 CNN
10 Nëntor 2023, 15:14 | Kapur në kamera

Një incident i pazakontë është regjistruar nga kamerat në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një grup personash kanë shkaktuar kaos në autostradë duke u përplasur me mjete të ndryshme, para se të nxirreshin jashtë rruge nga policia.

Ngjarja ka ndodhur të enjten në Ford Lauderdale, në Vlorida rreth orës 2:30 pas dreke. Pasi arrijnë të ndalojnë furgonin, efektivët e Patrullës së Autostradës arritën të arrestonin personat brenda në mjet, duke shpëtuar edhe njërin që tentoi të hidhej nga ura.

Në fund të tre të dyshuarit, një grua dhe dy burra, u arrestuan.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024