Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 13%
  • Jo 87%

Dimër në gusht, breshri befason banorët në Reutlingen të Gjermanisë

Nga A2 CNN
5 Gusht 2023, 14:02 | Aktualitet
Dimër në gusht, breshri befason banorët në Reutlingen

Reshjet e dendura të breshrit zunë në befasi banorët e qytetit jugor gjerman Reutlingen të premten, duke i bërë ditët e para të gushtit të duken sikur të ishte dimër.

Kokrrat e mëdha të breshrit mbuyluan rrugët dhe i “lyen” me ngjyrë të bardhë. Në disa zona u raportua se reshjet arritën deri në 30 centimetra dhe u desh përdorimi i makinave borëpastruese për të hapur rrugën për qarkullim.

Shërbimi meteorologjik gjerman ka parashikuar stuhi dhe reshje përgjatë gjithë fundjavës.

https://youtu.be/2Kn7zmwZDtY

A2 Business