Dosja “Babale”, Kasapi: PD, hap fals me Albert Veliun

Nga A2 CNN
11 Dhjetor 2019, 09:07 | Aktualitet

Prokuroria ka dhënë pretencën për Ervin Salianjin, Albert Veliun dhe Fredi Alizotin, të cilët i akuzon për “kallëzim të rremë” të kryer në bashkëpunim. Për Ervin Salianjin është kërkuar dënim me 1 vit e 6 muaj burg nga prokurori Kolë Hysenaj, ndërsa nga prokurori tjetër, Genci Qana, u kërkua pezullimi i dënimit dhe konvertimi në shërbim prove për 3 vite. Detajet is jell gazetari i A2, Jul Kasapi, i ftuar në studion e “Dita jonë”.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani