Fitër Bajramit në botë, pamje mbresëlënëse nga stadiumi i Katarit te sheshi “Skënderbej”

Nga A2 CNN
21 Prill 2023, 11:04 | Fotolajme

Në të gjithë botën, besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin. Kjo festë vjen për çdo besimtar pas muajit të sakrificave të Ramazanit, ku të gjithë agjëruan për 30 ditë për të pastruar trupin dhe shpirtin, si dhe për të treguar devotshmërinë ndaj Zotit. Në fotogaleri gjeni foto nga e gjithë bota të faljes së namazit, këtë të premte, ku mes tyre ka pamje edhe nga sheshi “Skënderbej” i Tiranës.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi