Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

Idris Elba, mashkulli më seksi në planet

Nga A2 CNN
6 Nëntor 2018, 14:51 | Showbiz
Idris Elba

Tani është zyrtare. Idris Elba është mashkulli më seksi në planet, të paktën sipas revistës People.

Aktori 46 vjeçar tërhoqi fillimisht vëmendjen me serialin e HBO, the Wire. Ai shijoi gjithashtu një sukses të jashtëzakonshëm me rolin e Heimdall në Thor dhe numëron interpretime mjaft të vlerësuara nga kritika, si ai i Mandelës në filmin mbi jetën e revolucionarit  kundër aparteidit.

Elba gati i panjohshëm në skenën e filmit Thor.

Kur e njoftuan për këtë vlerësim, Elba u shpreh “Eshtë një surprizë shumë e këndshme; me siguri që më përkëdhel sedrën”.

Elba është mashkulli i 33-të që e fiton këtë titull nga revista People. I pari që u etiketua si burri më seksi në planet ishte Mel Gibson në vitin 1985-së. Ndërsa fituesi i vitit të kaluar ishte këngëtari i muzikës country, Blake Shelton.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli