Inflacioni ra sërish në janar, por ushqimet vijuan të ishin të shtrenjta

Nga A2 CNN
10 Shkurt 2023, 21:26 | Aktualitet

Rritja e çmimeve u ngadalësua në janar për të tretin muaj me radhë, megjithatë ushqimet vijojnë te blihen me shtrenjtë. Ndërkohë vala e shtrenjtimeve po zgjerohet në kategori të tjera si veshjet, mobilimi dhe baret. Diçka e tillë ishte e pritshme nga Banka e Shqipërisë, e cila planifikon ndërhyrje të tjera për të kontrolluar çmimet.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli