Samiti i Procesit të Berlinit në Tiranë, Scholz: Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE ka rëndësi

Nga A2 CNN
7 Mars 2023, 13:46 | Aktualitet

“Ballkani Perëndimor dhe integrimi i tij në BE janë shumë të rëndësishme për mua”. Me këto fjalë, Kancelari gjerman, Olaf Scholz, nisi konferencën e përbashkët për mediat me Kryeministrin Edi Rama, në përfundim të takimit dypalësh të zhvilluar, këtë të martë, në Berlin.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu