Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 56%
  • Jo 33%
  • Nuk e di 11%

Me 20 kg heroinë në taksi, kapet shqiptari në Itali

Nga A2 CNN
15 Nëntor 2023, 09:58 | Kronikë

Me 20 kg heroinë në taksi, kapet shqiptari në Itali

Policia italiane ka vënë në pranga një shtetas shqiptar në Taranto nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike.

Shqiptari kishte fshehur të paktën 20 kg heroinë në një valixhe dhe po udhëtonte me një taksi për të humbur gjurmët.

Por policia kishte informacion për sasinë e madhe të drogës që ai transportonte dhe në momentet që ka zbritur nga taksia e ka vënë në pranga.

Emri i të arrestuarit nuk bëhet me dije, teksa vijojnë hetimet për gjetjen e personave të tjerë në këtë aktivitet kriminal.

Lënda narkotike dyshohet se kishte si destinacion tregun vendas, ku do të ndahej në doza për t’u shpërndarë në zona të ndryshme të qytetit italian.

Ditari A2 CNN