Sulltan Nevruzi, festohet Viti i Ri kalendarik dhe ditëlinjda e Imam Aliut

Nga A2 CNN
22 Mars 2023, 14:56 | Aktualitet

Në kryegjyshatën botërore bektashiane në Tiranë janë mbajtur festime për ditën e Sulltan Nevruzit. Kryegjyshi Haxhi Dede Edmond Brahimaj ka uruar besimtarët për këtë ditë të veçantë, e cila simbolizon disa gëzime.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli