Zjarr te “Kodra e Diellit 2”, nuk rrezikohen shtëpitë

Nga A2 CNN
23 Shkurt 2019, 13:17 | Kronikë
Zjarr te “Kodra e Diellit 2”, nuk rrezikohen shtëpitë

Një zjarr i përmasave të mëdha ra mesditën e kësaj të shtune në Tiranë. Flakët u përhapën me shpejtësi në zonën e njohur si “Kodra e Diellit 2”, por fatmirësisht pranë vendit ku ra zjarri nuk kishte banesa.

Drejt vendngjarjes u nisën dy zjarrfikëse, ndërkohë që mësohet se zjarri është i qëllimshëm për pastrimin e tokës nga shkurret.

Pas disa minutave, flakët u shuan, ndërsa policia ndodhet në zonë për të bërë të mundur identifikimin dhe shoqërimin e personit që dogji kullotën.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani