PD jep shifrat: 65 mijë protestues në Tiranë

c6d51399 cadc 4cce 9b09 10127f0209b5 1100x620
Protestues të opozitës lëshojnë lanterna me mbishkrimin “Rama ik” gjatë protestës së 25 majit. FOTO: LSA

Burime nga Partia Demokratike bëjnë të ditur se kanë mbërritur ose janë rrugës për në Tiranë për protestën e radhës rreth 65 mijë qytetarë.

Gjithmonës sipas PD-së, parashikimet për pjesëmarrjen në protestë janë disi më të larta se ajo e 25 Majit, ku llogariteshin rreth 62 mijë protestues nga rrethet, pa llogaritur qytetarët e Qarkut të Tiranës.

Njësoj si që nga 16 Shkurti, kërkesa kyçe e protestave të opozitës është largimi i kryeministrit Rama dhe hapja e rrugës për një qeveri tranzitore që do të garantojë zgjedhje të lira e të ndershme.