Asambleja e Përgjithshme e OKB-së: Guterres dënon horrorin rus, Biden: Bota me Ukrainën

Nga A2 CNN
19 Shtator 2023, 20:35 | Aktualitet

Sekretari i pergjithshem i Kombeve te Bashkuara, Antonio Guterres, ne Asamblene e Pergjithshme denoi luften mizore te Rusise ne Ukraine dhe beri thirrje per kthimin e paqes. Edhe presidenti amerikan, Joe Biden, foli lidhur me konfliktin duke kerkuara qe e mbare bota t'i kundervihet agresionit te Putinit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi