Hajdutët futen në banesën e ministres kosovare, largohen bashkë me sendet me vlerë

Nga A2 CNN
2 Tetor 2023, 08:32 | Kosova
Hajdutët futen në banesën e ministres kosovare, largohen

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka rënë pre e vjedhjes në orët e mëngjesit të së dielës, në banesën e saj në rrugën “Vicianum” në Prishtinë.

Sipas mediave kosovare, burimet brenda Prokurorisë kanë bërë me dije detaje se si grabitësi u fut në banesën e ministres Hajdari, u përball me të dhe u zhduk para syve të saj, bashkë me gjësendet që kishte “avulluar”.

Denoncimi i ministres, aktivizoi Policinë dhe si rezultat ka dhënë deklaratën e saj si viktimë e rastit, ndërkohë që tashmë Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e rastit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi