Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

Bllokuan foltoren, PS kërkon masa ndaj deputetëve të opozitës

Nga A2 CNN
6 Tetor 2023, 09:50 | Politikë
Bllokuan foltoren, PS kërkon masa ndaj deputetëve të

Partia Socialiste depozitoi në Komisionin e Disiplinës kërkesën për marrjen e masave ndaj deputetëve të opozitës që të enjten bllokuan foltoren e Kuvendit dhe penguan votimin në seancë.

Pas këtyre zhvillimeve, kryetarja e Kuvendit vendosi të ndërpresë punimet e seancës dhe të shtyjë votimin e rendit të ditës për një herë tjetër.

Tensionet në Kuvend nisën pasi mazhoranca refuzoi të votojë ndryshimet e propozuara nga kreu i Grupit të PD-së, Gazment Bardhi, për përbërjen e komisionit për reformën zgjedhore.

Sipas Bardhit, ka një tentativë të grupit të PS-së për të penguar përfaqësimin e opozitës në këtë komision dhe për të zvarritur realizimin e reformës zgjedhore.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli