3 gola në 6 ndeshje, Asani: Ishte një finale! Tifozët, mbështetja jonë më e madhe

Nga A2 CNN
12 Tetor 2023, 21:07 | Sporte të tjera
3 gola në 6 ndeshje, Asani: Ishte një finale! Tifozët,

Jasir Asani, një nga autorët e golit në përballjen e sotme ndaj Çekisë, e ka cilësuar këtë takim si një finale, që u mbyll me sukses. Ai ka vlerësuar tifozerinë në stadium, si mbështetja më e madhe e kuqezinjve në fushë.

“Tifozët kanë qenë mbështetja jonë që nga minuta parë, ka qenë një finale tjetër, për fat treguam një rezultat shumë të mirë. Për golat, është merita e të gjithëve që krijojnë hapësira për mua”, tha Asani.

Asani nuk ka nguruar as të tregojë mirënjohjen për trajnerin që e ftoi në kombëtare.

“Kemi bërë një ndeshje shumë të mirë, pas golit arritëm të krijojmë dhe raste të tjera. Dua të falenderoj trajnerin sepse më kanë mbështetur që ditën e parë dhe jam mirënjohës për gjithë jetën”, përfundoi Asani.

A2 CNN Livestream

A2 Sport