Sondazh: Sa të kënaqur jeni me cilësinë e arsimit në vend?
  • Shumë 12%
  • Pak 14%
  • Aspak 74%

Tentuan t’i largohen policisë, por aksidentohen, 2 të vdekur dhe 6 të plagosur

Nga A2 CNN
12 Tetor 2023, 18:32 | Bota

Një aksident fatal k ndodhur në Kishkunmaysa të Hungarisë, ku për pasojë kanë humbur jetën dy persona dhe 6 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Mësohet se një makinë me targa franceze që transportonte emigrantë u përmbys në rrugë në zonën e Kishkunmaysa, pranë kufirit me Serbinë.

Sipas raportimeve të mediave të huaja, policia ka kërkuar të ndalojë automjetin, por drejtuesi nuk i është bindur urdhrit duke humbur më pas kontrollin. Mjeti u përplas me një pemë, duke çuar në përmbysje.

Ditari A2 CNN