Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 14%
  • Jo 86%

“Integrimi duhet merituar,” Scholz: Duhet të punojmë fort, anëtarësimi i BP duhej të ishte përfunduar

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 19:46 | Aktualitet

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen e ka përsëritur disa herë qëndrimin e KE-së se integrimi është një proces që bazohet në meritë dhe se në BE, do të anëtarësohen ato shtete që kanë “bërë detyrat e shtëpisë.” Megjithatë, kancelari gjerman mendon se Ballkani Perëndimor ka pritur mjaftueshëm për t’u bërë pjesë e familjes europiane.

A2 Business