Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 13%
  • Shpesh 25%
  • Asnjëherë 63%

Masa ndaj Sali Berishës, Bylykbashi: SPAK po shkel Kushtetutën

Nga A2 CNN
22 Tetor 2023, 10:53 | Aktualitet

Nënkryetari i Rithemelimit, Oerd Bylykbashi e cilësoi si shkelje të Kushtetutës dhënien e masës së sigurisë ndaj Sali Berishës dhe kufizimin e lirisë së tij për të dalë jashtë vendit. Sipas Bylykbashit, akuzat kanë një sfond të pastër politik, pasi vendosja e një mase të tillë në fillim duhet të kishte autorizimin e Kuvendit.

Debat - nga Alba Alishani