Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 13%
  • Shpesh 25%
  • Asnjëherë 63%

Vuçiç: Qëllimi i Perëndimit është që Serbia të njohë Kosovën

Nga A2 CNN
23 Tetor 2023, 10:14 | Aktualitet

“Qëllimi i vetëm i Perëndimit është njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia”. Kështu u shpreh Presidenti serb Aleksander Vuçiç, një ditë pas takimit në Beograd me 5 të dërguarit e Perëndimit. Ai përsëriti se takimi i së shtunës kishte qenë i vështirë për të dhe se nuk mund të jepte më shumë hollësi. Siç deklaroi në një intervistë për mediat vendase, pret që dialogu Prishtinë-Beograd të vazhdojë rreth fundit të javës së ardhshme, në Bruksel.

Debat - nga Alba Alishani