Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 38%
  • Tre herë në javë 25%
  • Vetëm në fundjavë 6%
  • Asnjëherë 31%

Policia zbarkon në shtëpinë e Suel Çelës, shoqërohet babai dhe vëllai

Nga A2 CNN
24 Tetor 2023, 09:11 | Kronikë
Policia zbarkon në shtëpinë e Suel Çelës,

Policia e Elbasanit ka organizuar operacionin e radhës për kapjen e personave të shpallur në kërkim midis të cilëve edhe i shumëkërkuari për vrasje me porosi, Suel Çela. Uniformat blu mësohet se kanë zbarkuar pranë tregut agro-ushqimor të Elbasanit, si dhe në shtëpinë e Çelës gjatë orëve të natës, ku kanë kryer kontrolle të imtësishme.

Por përveç faktit të kryerjes së këtij operacioni, për momentin policia është shumë e rezervuar në dhënien e informacioneve mbi rezultatet e këtyre kontrolleve.

Suel Çela është person i shpallur në kërkim prej vitesh për disa ngjarje të rënda kriminale dhe hetimet ndaj tij po ndiqen edhe nga Byroja Kombëtare në varësi të SPAK dhe hetuesit belgë. Deri më tani, policia ka dështuar të arrestojë Çelën edhe pse janë zhvilluar disa operacione.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi