Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Panik në Ukrainë, raketa ruse bie pranë centralit bërthamor

Nga A2 CNN
25 Tetor 2023, 15:40 | Bota
Panik në Ukrainë, raketa ruse bie pranë centralit bërthamor

Panik kanë përjetuar banorët dhe autoritetet ukrainase në Khmelnytsky, kur një raketë ruse ka rënë shumë pranë centralit bërthamor, mbrëmjen e kaluar.

Sipas të dhënave, shpërthimi dëmtoi rëndë disa ndërtesa administrative dhe xhamat e laboratorëve që janë të vendosura në impiantin bërthamor.

Menjëherë, autoritetet vendosën të ndërpresin dritat për shkaqe sigurie duke lënë të gjithë banorët e Slavuta e Netishyn pa energji për orë të tëra.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi