Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 50%
  • Jo 40%
  • Nuk e di 10%

62-vjeçarja që po "çmend" plazhin me linjat perfekte

Nga A2 CNN
8 Gusht 2023, 20:55 | Showbiz

Prezantuesja e njohur italiane krenohet me një fizik të lakmueshëm edhe në moshën 62-vjeçare. Alba Parietti ka postuar së fundmi foto nga pushimet e saj në Formentera. Me një kostum banjo të zi duke ajo shfaqur linjat e saj për t'u admiruar. Në ujë, e shtrirë në breg, apo me fytyrë nga dielli ajo portretizohet me gjithë shkëlqimin e saj. Mes ndjekësve të shumtë që vlerësojnë fotot, ka edhe nga ata që lënë komente të mprehta. Prezantuesja nuk frikësohet dhe përgjigjet në të njëjtën mënyrë.

"Kotësia nuk është marrëzi, në moshën time ka edhe diçka poetike sepse e di që herët a vonë dhurata do të të hiqet dhe dëshiron ta mbash për aq kohë sa është e mundur. Është mëkat? A do të shkoj në ferr? Durim e preferoj për shoqërinë në parajsë ku me siguri klima është më e mirë", shkruan ajo e vetëdijshme për nxitjen e kritikave.

Ashtu siç pritej, ndjekësit e Alba Parietti-t nuk kanë parë vetëm pamjet e saj joshëse. Mes komenteve lexojmë shumë vlerësime, por ka edhe nga ata që kritikojnë prezantuesen.

“Kotësia mund të bëhet deri në moshën 30 vjeç, atëherë duhet të përfundojë, derisa të vërtetohet e kundërta”, shkruan dikush. "Fatkeqësisht, shija e mirë është për disa. Ekspozimi i pjesës së poshtme të shpinës nga një mbi gjashtëdhjetë vjeç është vërtet i pavend”, shton një tjetër. “Duhet të bësh shumë squats dhe pastaj ndoshta, të bësh foto të tilla”, shton një i tretë. Më në fund Alba i mbyll gojën të gjithëve: “Mund të bësh të gjitha squats që do, por nuk do të jesh kurrë unë”.

Kjo nuk është hera e parë që Alba Parietti provokon me pozat e saj provokuese.

Ditari A2 CNN